Centrum Psychoterapii RATIONAL

}

Pn. – Pt., 10 – 19

+48 577 985 769

gabinety@centrumrational.pl

Znany Lekarz

Kadra Centrum RATIONAL

mgr Bernadetta Wilk
Strona główna » Kadra » mgr Bernadetta Wilk
mgr Anna Tada-Hojniak

mgr Bernadetta Wilk

Specjalizuje się w udzielaniu wsparcia psychologicznego i psychoterapeutycznego młodzieży od 14 roku życia oraz osobom dorosłym.

Ukończyła studia psychologiczne w Akademii Ignatianum. Ukończyła również Studium Pedagogiczne, uzyskując kwalifikacje pedagogiczne do pracy nauczycielskiej. Obecnie jest w trakcie czteroletniego, certyfikowanego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowym TERCOGNITIVA w Krakowie.

Doświadczenie zdobywała jako stażystka w Interwencyjnym Ośrodku Opiekuńczo-wychowawczym w Krakowie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Stowarzyszeniu Siemacha. 

Uczestniczy w wielu szkoleniach poszerzając swoje kompetencje z zakresu zdrowia psychicznego. Jest trenerem TUS (ukończony I i II stopień). Ukończyła również kurs z Racjonalnej Terapii Zachowań, szkolenie z Dialogu Motywującego oraz Artterapii.

Obecnie pracuje jako psycholog szkolny w szkole podstawowej oraz w liceum, udzielając konsultacji i porad indywidualnych oraz rodzinnych, prowadzi zajęcia psychoedukacyjne dotyczące m.in. radzenia sobie ze stresem, trudnymi emocjami.

Pomaga m.in osobom zaburzeniami nastroju (dystymią, depresją, chorobą afektywną jednobiegunową, chorobą afektywną-dwubiegunową ChAD), zaburzeniami odżywiania, osobom zmagającymi się z zaburzeniami lękowymi, niską samooceną, stresem, problemami w życiu osobistym i społecznym, a także w sytuacji kryzysów życiowych jak rozwód i rozstanie.

W swojej pracy stara się holistycznie patrzeć na człowieka, który jest najwyższą wartością. Ważne jest dla niej zrozumienie pacjenta i jego perspektywy oraz nawiązanie relacji terapeutycznej.

Pozostali specjaliści

W swoich szeregach skupiamy doświadczonych, empatycznych i wyrozumiałych specjalistów z zakresu szeroko rozumianego zdrowia psychicznego, m.in.: psychologii, psychologii dziecięcej, psychoterapii poznawczo-behawioralnej, seksuologii.