Kadra Centrum RATIONAL

mgr Maria Gabryś-Homa
Strona główna » Kadra » mgr Maria Gabryś-Homa
mgr Anna Tada-Hojniak

mgr Maria Gabryś-Homa

Udziela wsparcia młodzieży od 16 roku życia oraz osobom dorosłym.

Ukończyła studia psychologiczne, następnie roczne szkolenie z psychoterapii dzieci i młodzieży. Kolejnym krokiem był certyfikowany kurs z logoterapii V. Frankla, który dużą wagę kładzie na wolność wyboru jednostki oraz odnalezienie i określenie celu i sensu życia. Jest również absolwentką czteroletnich studiów podyplomowych w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS (nr certyfikatu 996). Uczestniczy w licznych kursach podnoszących kompetencje, stale korzysta z superwizji.

Doświadczenie zdobywała pracując początkowo jako wolontariusz, biorąc udział w programie: Starszy brat i starsza siostra organizowane przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Następnie jako psycholog w Uzdrowisku Szczawnica. Przez 8 lat pracowała w Instytucie Zdrowia Człowieka, Klinice Psychosomatycznej w Wysowej Zdroju prowadząc liczne oddziaływania psychologiczne oraz psychoterapeutyczne, indywidualnie oraz grupowo. Obecnie kontynuuje pracę jako psycholog i psychoterapeuta w Poradni Psychologicznej dla dorosłych oraz Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży.

Obszary pomocy w jakich się specjalizuje to m.in. wsparcie psychologiczne w aktywnym kryzysie, zaburzenia psychosomatyczne, nerwica, zaburzenia lękowe, zaburzenia afektywne w tym zaburzenia depresyjne, trudności z regulacją emocjonalną, zaburzenia snu, trudności związane z przedłużającym się stresem, trudności relacyjne, współuzależnienie, zaburzenia osobowości. Pracuje również wspierająco z pacjentami uzależnionymi oraz pacjentami z zaburzeniami odżywiania.

W pracy terapeutycznej ceni sobie życzliwe, uważne i otwarte współtowarzyszenie pacjentom w pokonywaniu kolejnych kroków do zdrowia.

Pozostali specjaliści

W swoich szeregach skupiamy doświadczonych, empatycznych i wyrozumiałych specjalistów z zakresu szeroko rozumianego zdrowia psychicznego, m.in.: psychologii, psychologii dziecięcej, psychoterapii poznawczo-behawioralnej, seksuologii.