Centrum Psychoterapii RATIONAL

}

Pn. – Pt., 10:00 – 19:00

+48 577 985 769

gabinety@centrumrational.pl

Znany Lekarz

Specjalizacje Cetrum RATIONAL

Specjalizacje
Strona główna » Specjalizacje

Nasze specjalizacje

Kliknij w wybraną specjalizację aby uzyskać o niej więcej informacji.

Interwent Kryzysowy to zazwyczaj psycholog mający doświadczenie w pracy z nagłym kryzysem i zagrożeniem życia.  Interwencja kryzysowa, to krótkotrwała, szybka pomoc psychologiczna, udzielana osobie, która znalazła się w trudnej sytuacji i nie jest w stanie sobie z nią samodzielnie poradzić. Pomoc udzielana jest potrzebującym w każdym przedziale wiekowym.
Odpowiada za pierwszy kontakt z pacjentem, zapewniając bezpieczne, poufne i indywidualne podejście do każdej osoby.
Psycholog to osoba, która ukończyła studia psychologiczne i posiada specjalistyczną wiedzę z zakresu funkcjonowania człowieka – jego procesów poznawczych, emocji, motywacji, jak również z zakresu zaburzeń psychicznych. Pomoc psychologa skierowana jest do osób poszukujących m.in. diagnozy, wsparcia, wyjaśnienia i zrozumienia stanu, w którym się znajdują, bądź problemów bliskiej osoby.
Psycholog dziecięcy to specjalista, który ukończył studia psychologiczne, jak również dodatkowe kursy z zakresu m.in. rozwoju człowieka, a także trudności wieku dziecięcego i okresu dojrzewania. Pomoc psychologa dziecięcego skierowana jest do rodziców szukających wsparcia i zrozumienia trudności w funkcjonowaniu swoich pociech, problemów z komunikacją oraz dla dzieci i młodzieży potrzebujących wsparcia i zrozumienia swoich problemów.
Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny to specjalista, który ukończył studia psychologiczne lub pokrewne oraz jest w trakcie 4-letniego, całościowego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej, bądź jego absolwentem.         Psychoterapeuta CBT pomaga w przypadku takich trudności jak m.in.: zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, PTSD, zaburzenia odżywiania, zaburzenia osobowości, jak również w innych trudnościach w codziennym funkcjonowaniu. Pary/małżeństwa mogą liczyć na pomoc w zrozumieniu wzajemnych emocji oraz zbudowaniu zdrowej, szczęśliwej relacji. W naszym Centrum psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (CBT) służy swoją pomocą: młodzieży, osobom dorosłym, parom/małżeństwom.
Psychotraumatolog to psycholog, który ukończył bądź jest w trakcie szkolenia z psychotraumatologii. Pomoc psychotraumatologa dotyczy pracy z rożnego rodzaju traumami, zdarzeniami traumatycznymi. Konsultacja psychotraumatologiczna wkazana jest w przypadku osób, które doświadczyły stresu traumatycznego, np. w skutek choroby, śmierci bliskiej osoby, mobbingu, przemocy fizycznej lub psychicznej, porodu, dyskryminacji,  wykorzystania seksualnego, gwałtu czy też wypadku komunikacyjnego. Psychotraumatolog pomaga wypracować systemy radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia bądź życia, a także wypracować sposoby radzenia sobie z długotrwałymi skutkami po traumatycznym stresie, jak np. zaburzenia osobowości, zaburzenia emocjonalne, zaburzenia zachowania. Psychotraumatolog w naszym Centrum udziela wsparcia dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym.
Seksuolog to psycholog bądź lekarz posiadający dodatkowe wykształcenie z zakresu seksuologii. Zajmuje się szeroko pojętą seksualnością człowieka. Pomaga osobom dorosłym, parom (hetero i homoseksualnym), małżeństwom przejawiającym trudności dotyczące m.in.: zaburzeń seksualnych, zaburzeń preferencji seksualnych, dysforii płciowej czy też dysfunkcji seksualnych.
Seksuolog dziecięcy to psycholog bądź lekarz posiadający dodatkowe wykształcenie z zakresu seksuologii oraz doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Oferuje wsparcie w przypadku masturbacji dziecięcej, uzależnienia od cyberseksu, problemów z identyfikacją płciową i innych.

Execution time: 0.3308 seconds