Kadra Centrum RATIONAL

mgr Jacek Romański
Strona główna » Kadra » mgr Jacek Romański
mgr Anna Tada-Hojniak

mgr Jacek Romański

Pomysłodawca i właściciel Centrum Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej i Zdrowia Psychicznego RATIONAL, psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (CBT), interwent kryzysowy.

Specjalizuje się w pracy z młodzieżą od 12 roku życia oraz osobami dorosłymi.

Ukończył stacjonarnie studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu o specjalności klinicznej.

Zdobywał doświadczenie w ośrodku interwencji kryzysowej, w poradniach psychologiczno-pedagogicznych w Tarnowie oraz w Limanowej, w hospicjum oo. Bonifratrów we Wrocławiu, w Dziennym Ośrodku Psychiatrii i Zaburzeń Mowy dla Dzieci i Młodzieży oraz w szpitalu psychiatrycznym we Wrocławiu.

W swojej pracy stosuje podejście poznawczo-behawioralne oraz techniki trzeciej fali m.in. ACT, Dialogu Motywującego oraz DBT.   

Specjalizuje się w diagnozie psychologicznej, również w sytuacjach trudności diagnostycznych, w terapii zaburzeń osobowości w tym borderline, zaburzeń lękowych, zaburzeń afektywnych, zaburzeń snu oraz zaburzeń odżywiania. Pomaga również w przypadku, zaburzeń nerwicowych w tym w OCD, depresji, kryzysu w związku, niskiego poczucia własnej wartości, ADHD, Niesie pomoc w przypadku kryzysu życiowego, emocjonalnego, w przypadku nieśmiałości, uzależnień behawioralnych (np. uzależnienia od telefonu komórkowego czy komputera) a także w przypadku zachowań suicydalnych i samookaleczeń. Posiada bardzo duże doświadczenie w pracy z młodzieżą.  

Zajmuje się również interwencją kryzysową oraz poradnictwem psychologicznym. Prowadził także i współprowadził grupy wsparcia oraz grupy terapeutyczne.

W obszarze jego zainteresowań leżą zagadnienia: samooceny, nieśmiałości, przekonań (schematów) kształtujących się pod wpływem doświadczeń życiowych, wypalenia zawodowego, szeroko rozumianego stresu i jego konsekwencji oraz czynników związanych z odpornością psychiczną. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji oraz stale poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach oraz konferencjach naukowych. W swojej pracy kieruje się zasadą uważanego, empatycznego słuchania i nieoceniania. Psychologia jest dla niego pasją, jak również jej dalsze odkrywanie i wspieranie innych we wprowadzaniu zmian w swoje życie.

Prywatnie miłośnik zwierząt, wielbiciel turystyki górskiej, podróżowania, odkrywania nowych miejsc i kultur.  

Pozostali specjaliści

W swoich szeregach skupiamy doświadczonych, empatycznych i wyrozumiałych specjalistów z zakresu szeroko rozumianego zdrowia psychicznego, m.in.: psychologii, psychologii dziecięcej, psychoterapii poznawczo-behawioralnej, seksuologii.