Centrum Psychoterapii RATIONAL

}

Pn. – Pt., 10 – 19

+48 577 985 769

gabinety@centrumrational.pl

Znany Lekarz

Kadra Centrum RATIONAL

mgr Karolina Nawara
mgr Anna Tada-Hojniak

mgr Karolina Nawara

Seksuologicznie pomaga dzieciom od 5 roku życia, młodzieży i dorosłym, w tym parom/małżeństwom.

Psychologicznie wspiera młodzież od 15 roku życia oraz dorosłych, w tym pary/małżeństwa.

Jest absolwentką psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ukończyła studia podyplomowe z seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Obecnie jest w trakcie 4-letniego szkolenia z psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym, w Instytucie Poznawczym w Krakowie.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Nowym Sączu, Środowiskowym Domu Samopomocy, Warsztacie Terapii Zajęciowej oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego przy Szpitalu Powiatowym w Limanowej.

Aktualnie zajmuje się szeroko pojmowaną pomocą psychologiczną, poradnictwem psychologicznym, psychoedukacją. Prowadzi konsultacje seksuologiczne oraz terapię seksuologiczną dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Seksualność jest ściśle powiązana z ludzką egzystencją, jest też obszarem, który nie jest stały – ewoluuje przez całe życie, dlatego pomaga wszystkim osobom, które doświadczają problemów w tej sferze.
W pracy terapeutycznej kieruje się otwartością, empatią, zrozumieniem i bezwarunkową akceptacją. Cechuje się indywidualnym podejściu do osoby oraz do problemu z jakim przychodzi, opracowując indywidualny plan oddziaływań psychologicznych dla każdego z pacjentów.

Pomaga m.in w przypadku: zaburzeń seksualnych, dysfunkcji seksualnych. zaburzeń preferencji seksualnych, dysforii płciowej, zaburzeń erekcji, pochwicy, dyspareunii oraz w przypadku innych problemów natury seksualnej. Wspiera osoby LGBTQ+, które doświadczają różnorodnych problemów (zarówno jeśli chodzi o osoby indywidualne, jak i pary). Pomaga również w przypadku przewlekłego stresu, kryzysu emocjonalnego, lęków, nerwicy, kryzysów w związku i innych.

Nieustanny rozwój kwalifikacji zawodowych jest niezbędny do zachowania odpowiedniego poziomu wykonywanej pracy, dlatego stale podnosi swoje kompetencje, biorąc udział w licznych konferencjach oraz szkoleniach.

Pozostali specjaliści

W swoich szeregach skupiamy doświadczonych, empatycznych i wyrozumiałych specjalistów z zakresu szeroko rozumianego zdrowia psychicznego, m.in.: psychologii, psychologii dziecięcej, psychoterapii poznawczo-behawioralnej, seksuologii.